De grootste bedrijven van België: top 20 op omzet en de grootste werkgevers
Tips
Het grootste bedrijf van België is Toyota Motor Europe als je kijkt naar de omzet die in België is neergelegd (38,5 miljard euro), AB InBev als je kijkt naar de groepsomzet wereldwijd, en HR Rail, de juridische werkgever van het spoorpersoneel, als je telt wie het meeste personeel op de loonlijst heeft. Drie lijsten, drie winnaars, en geen van die lijsten is fout. Ze meten iets anders, en als je een prospectielijst bouwt, is er maar één die je nodig hebt.
Deze pagina geeft de top 20 op neergelegde omzet uit Bizzy, de top 10 op groepsomzet, de 15 grootste werkgevers, de grootste per gewest, de grootste op de beurs, en (het cijfer dat niemand publiceert) hoeveel echt grote bedrijven België eigenlijk telt.

Kernpunten
Groepsomzet wereldwijd zet AB InBev op één. Dat telt wat een groep met hoofdzetel in België overal ter wereld verdient, grotendeels ver buiten België.
Omzet neergelegd in België zet Toyota Motor Europe op één, met 38,5 miljard euro in de laatst neergelegde jaarrekening, voor Pfizer Service Company en Janssen Pharmaceutica. Die lijst wordt gedomineerd door buitenlandse dochters, niet door Belgische bedrijven.
Werknemersaantal zet HR Rail (27.787 voltijdse equivalenten) en bpost bovenaan, met Colruyt Food Retail op drie. Drie van de vijftien grootste werkgevers zijn uitzendbedrijven, omdat de personeelslijn registreert wie het loon betaalt, niet waar er gewerkt wordt.
België telt 1.720 ondernemingen met 250 of meer werknemers en 390 met duizend of meer. Dat is de werkelijke omvang van de largeaccountmarkt.
De drie maatstaven, en wat ze tellen
1. Groepsomzet wereldwijd
Dit is de Fortune- en Forbes-blik: geconsolideerde omzet van een groep waarvan de hoofdzetel toevallig in België staat. Het is de ranglijst die de meeste mensen voor ogen hebben.
Rang | Bedrijf | Sector | Omzet (mln USD) | Werknemers | Zetel |
1 | Anheuser-Busch InBev | Dranken | 57.786 | 166.632 | Leuven |
2 | Umicore | Materialen | 26.946 | 11.565 | Brussel |
3 | KBC Groep | Bank | 18.716 | 39.288 | Brussel |
4 | Solvay | Chemie | 16.903 | 21.820 | Brussel |
5 | Colruyt Group | Retail | 11.257 | 31.535 | Halle |
6 | Ageas | Verzekeringen | 10.920 | 14.673 | Brussel |
7 | Groupe Bruxelles Lambert | Holding | 9.465 | 60 | Brussel |
8 | Viohalco | Metaal | 7.347 | 19.762 | Brussel |
9 | Proximus | Telecom | 6.220 | 11.634 | Brussel |
10 | Bekaert | Materialen | 5.944 | 23.551 | Zwevegem |
Fortune Europe 500, editie 2023, boekjaar 2022. Twee waarschuwingen bij deze tabel: ze rapporteert in Amerikaanse dollar terwijl de Belgische ranglijst hieronder in euro staat, op een andere basis, dus de twee zijn niet vergelijkbaar, en de rij Solvay dateert van voor de splitsing van december 2023 in Solvay en Syensqo, en beschrijft dus een groep die in die vorm niet meer bestaat.
Kijk naar rij zeven. Groupe Bruxelles Lambert boekt 9,5 miljard dollar omzet met 60 werknemers. Het is een holding: de omzet hoort bij de bedrijven die ze bezit, en hun tienduizenden medewerkers ook. Die zestig zijn de holding zelf. Verkoop je iets per gebruiker, per licentie of per vestiging, dan is het bedrijf waaraan je echt zou verkopen een van de kleinste accounts op deze pagina, niet het zevende grootste.
Dat is het zwakke punt van elke omzetranglijst. Ze vertelt je waar geld geconsolideerd wordt, niet waar mensen werken of waar een aankoopbeslissing valt.
Op beurswaarde ziet de lijst er nog anders uit. Op 22 oktober 2026 was AB InBev met 166 miljard dollar veruit het grootste beursgenoteerde Belgische bedrijf, voor UCB (55 miljard), KBC (54 miljard), Ageas (18 miljard) en Elia Group (15 miljard), volgens companiesmarketcap.com. Beurswaarde zegt wat beleggers verwachten, niet hoeveel er in België verkocht wordt.
2. Omzet neergelegd in België
Een volledig andere lijst, en voor de meeste B2B-verkopers de bruikbaarste. Dit telt de omzet die een Belgische rechtspersoon rapporteert in de jaarrekening die bij de Nationale Bank van België wordt neergelegd.
De top 20 hieronder komt uit Bizzy: de omzet die elke Belgische rechtspersoon in zijn laatst neergelegde jaarrekening rapporteert (Bizzy, oktober 2026). Bizzy telt 106 actieve Belgische bedrijven met meer dan 1 miljard euro omzet; dit zijn de twintig grootste.
Rang | Bedrijf | Omzet (mln euro) | Boekjaar | Personeel (VTE) |
1 | Toyota Motor Europe | 38.544 | 2025/26 | 2.797 |
2 | Pfizer Service Company* | 36.844 (USD) | 2024/25 | 221 |
3 | Janssen Pharmaceutica | 21.788 | 2025 | 5.413 |
4 | ExxonMobil Petroleum & Chemical | 19.897 | 2025 | 1.807 |
5 | TotalEnergies Petrochemicals & Refining | 15.523 | 2025 | 346 |
6 | Cargill | 13.354 | 2024/25 | 966 |
7 | Eurelec Trading | 12.361 | 2024 | 37 |
8 | Electrabel (ENGIE) | 11.023 | 2024 | 4.323 |
9 | Mastercard Europe | 9.632 | 2025 | 552 |
10 | Colruyt Food Retail | 8.054 | 2025/26 | 16.339 |
11 | GSK Biologicals | 7.867 | 2024 | 8.566 |
12 | Barry Callebaut Belgium | 6.575 | 2024/25 | 968 |
13 | BASF Antwerpen | 6.448 | 2024 | 3.716 |
14 | Volvo Car Belgium | 6.251 | 2025 | 5.390 |
15 | Scabel | 6.068 | 2025 | 38 |
16 | Delhaize De Leeuw | 5.492 | 2025 | 3.523 |
17 | Umicore* | 5.428 | 2025 | 3.209 |
18 | ArcelorMittal Belgium | 4.892 | 2025 | 5.805 |
19 | UCB Pharma | 4.623 | 2025 | 2.112 |
20 | D'Ieteren Automotive | 4.461 | 2024 | 839 |
Bron: Bizzy, op basis van de neergelegde jaarrekeningen, oktober 2026. *Cijfer uit de Balanscentrale van de Nationale Bank, omdat de recentste jaarrekening nog niet in de Bizzy-telling zat. Pfizer Service Company legt zijn jaarrekening in Amerikaanse dollar neer; we tonen het bedrag zoals neergelegd, zonder omrekening. Het boekjaar is het laatst neergelegde; bij een boekjaar dat niet op 31 december afsluit, staan beide jaren vermeld (2025/26 is april 2025 tot maart 2026). Personeel is het gemiddelde in voltijdse equivalenten uit de sociale balans.
De meeste namen in die top 20 staan niet in de Fortune-tabel hierboven, en daar is een heldere reden voor: het zijn Belgische entiteiten van buitenlandse groepen. Colruyt Food Retail is de supermarkttak van Colruyt Group, dat wel in de Fortune-lijst staat. Toyota Motor Europe is de Europese hoofdzetel van een Japanse autobouwer. Pfizer Service Company in Sint-Stevens-Woluwe is niet de fabriek in Puurs, die als een van de grootste farmaproductievestigingen ter wereld geldt, maar een vennootschap die, zoals de naam zegt, diensten voor de groep levert, en een groot deel van wat zo'n entiteit neerlegt is verkeer binnen de groep in plaats van verkoop aan Belgische klanten. Allebei enorm op papier in België, en allebei geen Belgisch bedrijf in een betekenis die een verkoper zou herkennen.
In de praktijk verandert dat je aanpak, het diskwalificeert het account niet. De Belgische entiteit is echt, heeft echt personeel en echte lokale budgetten, maar de beslissing over iets strategisch valt waarschijnlijk in Toyota City of New York. Controleer de aandeelhoudersstructuur voor je bepaalt wie je belt.
3. Werknemersaantal
De werkgeversranglijst verrast de meeste mensen, omdat het rangschikken van Belgische bedrijven op de neergelegde personeelslijn uitzendgroepen naar boven duwt.
De meest waarschijnlijke verklaring zit in hoe die lijn gedefinieerd is. Het personeelscijfer in een jaarrekening registreert wie de loonadministratie voert, niet waar het werk gebeurt. Een uitzendkracht die in een fabriek staat, is in dienst van het kantoor dat hem plaatste, dus het kantoor draagt het personeelsbestand en de fabriek niet. Elke werkgeversranglijst uit neergelegde jaarrekeningen erft dat.
Zet je accounts op grootte via het personeelsbestand, lees het neergelegde cijfer dan als loonpopulatie, niet als hoeveel mensen hier werken. Voor de meeste bedrijven is dat hetzelfde. Voor de grootste werkgevers op papier niet.
Wie zijn de grootste werkgevers van België?
Op het gemiddelde personeelsbestand in voltijdse equivalenten (VTE) uit de sociale balans is HR Rail de grootste werkgever van België, voor bpost en Colruyt Food Retail (Bizzy, oktober 2026). Bizzy telt 37 actieve Belgische bedrijven met minstens 5.000 werknemers en 269 met minstens 1.000.
Rang | Werkgever | Activiteit | Gemiddeld personeel (VTE) |
1 | HR Rail | Werkgever van het spoorpersoneel | 27.787 |
2 | bpost* | Post en pakjes | 23.730 |
3 | Colruyt Food Retail | Supermarkten | 16.339 |
4 | Randstad Belgium | Uitzendbedrijf | 14.243 |
5 | BNP Paribas Fortis* | Bank | 10.797 |
6 | MIVB* | Openbaar vervoer | 10.278 |
7 | CEPA | Werkgever van de havenarbeiders | 10.210 |
8 | Familiehulp | Gezinszorg | 9.823 |
9 | GSK Biologicals | Vaccins | 8.566 |
10 | Adecco Personnel Services* | Uitzendbedrijf | 8.440 |
11 | De Lijn* | Openbaar vervoer | 7.637 |
12 | Proximus* | Telecom | 7.528 |
13 | KBC Bank* | Bank | 7.366 |
14 | Transformics | Schoonmaak | 7.331 |
15 | Start People | Uitzendbedrijf | 7.288 |
Bron: Bizzy, sociale balans van de laatst neergelegde jaarrekening, oktober 2026, enkelvoudige jaarrekening. *Cijfer over boekjaar 2025 uit de Balanscentrale van de Nationale Bank, omdat de recentste sociale balans nog niet in de Bizzy-telling zat.
Drie van de vijftien zijn uitzendbedrijven (Randstad, Adecco en Start People), en twee andere zijn de juridische werkgever van een hele sector: HR Rail voor het spoorwegpersoneel van NMBS en Infrabel, CEPA voor de havenarbeiders van Antwerpen. In de oudere ranglijst over boekjaar 2018 (overgenomen op Wikipedia) stond Randstad Belgium nog op één, met 32.273 werknemers. Wie werkelijk de meeste mensen in eigen vestigingen aan het werk heeft, lees je uit zo'n lijst dus niet af.
Voor één bedrijf vind je het personeelscijfer in de sociale balans van de jaarrekening; zie de sociale balans.
De grootste bedrijven per gewest
Op basis van de zetel heeft elk gewest een andere winnaar. De zetel is het adres van de rechtspersoon, niet per se waar de fabriek staat.
Gewest | Grootste op omzet | Omzet (mln euro) | Grootste werkgever | Personeel (VTE) |
Vlaanderen | Pfizer Service Company (Sint-Stevens-Woluwe) | 36.844 (USD) | Colruyt Food Retail (Halle) | 16.339 |
Brussel | Toyota Motor Europe (Brussel) | 38.544 | HR Rail (Sint-Gillis) | 27.787 |
Wallonië | Mastercard Europe (Waterloo) | 9.632 | GSK Biologicals (Rixensart) | 8.566 |
Bron: Bizzy, op basis van de neergelegde jaarrekeningen en het adres van de zetel, oktober 2026. Het omzetcijfer van Pfizer Service Company komt uit de Balanscentrale van de Nationale Bank en staat in Amerikaanse dollar, zoals neergelegd.
Hoeveel grote Belgische bedrijven bestaan er echt
Geen van de drie lijsten beantwoordt de vraag die een sales- of marketingteam echt heeft: hoeveel bedrijven van een bepaalde grootte zijn er? Statbel publiceert precies dat, en de vorm ervan is het onthouden waard.

Vijftien ondernemingen in het hele land hebben 10.000 werknemers of meer. Zevenenvijftig hebben er 5.000 of meer. Daaronder loopt het snel op: 390 met duizend personeelsleden, 1.720 met 250, 7.896 met vijftig.
Afgezet tegen een register van 1.187.819 actieve ondernemingen, waarvan er 997.481 geen enkele werknemer hebben, is dat het nuttigere kader. Largeaccountverkoop in België is geen markt van duizenden doelwitten. Het is een markt van een paar honderd, en al je concurrenten bellen dezelfde.
Wat Bizzy telt in de neergelegde jaarrekeningen
Bizzy telt 635 actieve Belgische bedrijven met minstens 200 miljoen euro omzet in hun laatst neergelegde jaarrekening (Bizzy, oktober 2026). 244 daarvan halen een half miljard, 106 komen boven het miljard.
Drempel | Aantal actieve bedrijven |
Omzet minstens 1 miljard euro | 106 |
Omzet minstens 500 miljoen euro | 244 |
Omzet minstens 200 miljoen euro | 635 |
Minstens 1.000 werknemers | 269 |
Minstens 250 werknemers | 1.317 |
Minstens 10 werknemers | 35.410 |
Bron: Bizzy, oktober 2026. Omzet uit de laatst neergelegde jaarrekening; voor de omzetdrempels enkel bedrijven met personeel in de sociale balans. Werknemers zijn het personeel uit de sociale balans. Een bedrijf telt mee zodra een van zijn Belgische rechtspersonen de drempel haalt; groepscijfers worden niet opgeteld.
Het verschil met de Statbel-cijfers hierboven zit in wat er geteld wordt. Bizzy telt alleen het personeel dat in de sociale balans van een neergelegde jaarrekening staat. Wie geen jaarrekening met sociale balans neerlegt, valt erbuiten. Daarom komt Bizzy op 269 werkgevers met minstens 1.000 werknemers, tegenover 390 bij Statbel.
Per sector zie je waar de grote omzet zit. Van de 635 bedrijven boven 200 miljoen euro zijn er 244 actief in de groothandel, 209 in de industrie, 119 in de detailhandel en 68 in transport en logistiek. Een bedrijf kan meer dan één activiteit hebben en dus in meer dan één sector meetellen.
Hoe je die filtering in de praktijk aanpakt, staat in onze gids over TAM, SAM en SOM met echte cijfers, en het Belgische bedrijvenlandschap in cijfers geeft de rest van het register.
Hoe vind je de top 100 of de volledige lijst?
Een gratis, volledige top 100 op omzet bestaat niet. Wat er wel is:
Bizzy bouwt de volledige lijst voor je: filter op omzet of personeel uit de jaarrekening, per gewest, provincie of sector, en je hebt alle 106 bedrijven boven het miljard of alle 635 boven 200 miljoen in één lijst.
De Balanscentrale van de Nationale Bank toont elke neergelegde jaarrekening gratis, per bedrijf. Daarmee controleer je één cijfer; zie een jaarrekening opzoeken.
Gratis toplijsten van derden zijn een startpunt, maar niet volledig. In de werkgeverslijst over 2025 van jaarrekening.be ontbraken Randstad Belgium en Adecco, dus controleer elk cijfer in de jaarrekening zelf.
Een prospectielijst hieruit bouwen
Vier dingen om vast te leggen voor de lijst bruikbaar is.
Kies één maatstaf en hou eraan vast. Omzet, personeelsbestand en groepsgrootte rangschikken dezelfde bedrijven in een andere volgorde. Rangschikken op omzet en dan kwalificeren op gebruikers levert een lijst op die bij het eerste gesprek uit elkaar valt.
Los de aandeelhoudersstructuur op vóór de outreach. De grootste namen in België zijn vaak dochters. Of de Belgische entiteit zelf kan beslissen zonder een moederbedrijf te vragen, is meestal het belangrijkste kwalificatiegegeven dat er is, en het is gepubliceerd. Onze pagina over een onderneming opzoeken in de KBO legt uit waar je kijkt.
Reken erop dat omzet onder de top ontbreekt. Omzet is een facultatieve lijn in de verkorte en micromodellen, en dat is wat vrijwel alle Belgische bedrijven neerleggen. Een middenmarktsegment rangschikken op gepubliceerde omzet laat het grootste deel ervan stilzwijgend vallen. Zie omzet van een Belgisch bedrijf opzoeken.
Tel vestigingen apart van bedrijven. Eén onderneming kan tientallen vestigingseenheden uitbaten, elk met een eigen adres en eigen activiteitscodes. Verkoop je per vestiging, dan is het aantal bedrijven de verkeerde noemer. Zie vestigingseenheid uitgelegd.
Hier is Bizzy voor gebouwd. De groepsstructuur, de neergelegde personeelscijfers met hun vierjarige trend en de omzet waar die bestaat, staan op één record, waardoor "is dit account zelfstandig, en hoe groot is het echt" een leesactie wordt in plaats van een onderzoeksproject.
Omvang is één lijst, groei een andere. De Trends Gazellen rangschikken de snelste groeiers per provincie.
Zelf zien hoe Bizzy werkt?
Bouw je eigen lijst van de grootste Belgische bedrijven, met omzet, personeel en de juiste contactpersonen. Boek een demo met ons team, of probeer Bizzy meteen zelf.
Boek een demo Start je gratis proefperiode
Veelgestelde vragen
Hoeveel Belgische bedrijven hebben meer dan 200 miljoen euro omzet?
Bizzy telt 635 actieve Belgische bedrijven met minstens 200 miljoen euro omzet in hun laatst neergelegde jaarrekening, waarvan 106 boven het miljard (Bizzy, oktober 2026). Groepscijfers worden niet opgeteld: het gaat om de omzet van de Belgische rechtspersoon.
Wat is het grootste bedrijf van België?
Dat hangt af van de maatstaf. Op groepsomzet wereldwijd is het AB InBev. Op omzet neergelegd in België is het Toyota Motor Europe, met 38,5 miljard euro in de laatst neergelegde jaarrekening, voor Pfizer Service Company (36,8 miljard dollar) en Janssen Pharmaceutica (21,8 miljard euro), volgens Bizzy. Op neergelegd personeelsbestand is het HR Rail.
Wat zijn de 100 grootste bedrijven van België?
Een volledige, gratis top 100 bestaat niet. In Bizzy bouw je die lijst zelf met een filter op omzet uit de jaarrekening: 106 actieve Belgische bedrijven halen meer dan 1 miljard euro, 635 meer dan 200 miljoen (Bizzy, oktober 2026). De top 20 staat hierboven, net als de grootste per gewest en de 15 grootste werkgevers.
Wie is de grootste werkgever van België?
Op het gemiddelde personeelsbestand in de sociale balans is dat HR Rail, met 27.787 voltijdse equivalenten, voor bpost (23.730) en Colruyt Food Retail (16.339), volgens Bizzy. HR Rail is de juridische werkgever van het personeel van NMBS en Infrabel. Uitzendbedrijven scoren hoog omdat hun uitzendkrachten op hun eigen loonlijst staan, niet op die van het bedrijf waar ze werken.
Wat zijn de 10 grootste werkgevers van België?
Op gemiddeld personeel in voltijdse equivalenten: HR Rail, bpost, Colruyt Food Retail, Randstad Belgium, BNP Paribas Fortis, MIVB, CEPA, Familiehulp, GSK Biologicals en Adecco, volgens Bizzy. Twee daarvan zijn uitzendbedrijven.
Waarom spreken Belgische bedrijfsranglijsten elkaar tegen?
Omdat ze iets anders tellen: geconsolideerde groepsomzet wereldwijd, omzet neergelegd door één Belgische rechtspersoon, of het aantal mensen op een loonlijst. Een holding kan een omzetlijst aanvoeren met zestig werknemers.
Hoeveel grote bedrijven telt België?
1.720 actieve ondernemingen hebben 250 of meer werknemers, 390 hebben er duizend of meer, 57 hebben er 5.000 of meer en 15 hebben er 10.000 of meer, op een totaal van 1.187.819 actieve ondernemingen.
Waarom staan er zoveel uitzendbedrijven in Belgische werkgeversranglijsten?
Omdat het personeelscijfer in de jaarrekening registreert wie de loonadministratie voert, niet waar het werk gebeurt. Uitzendkrachten zijn in dienst van het kantoor dat hen plaatst, niet van het bedrijf waar ze werken, dus draagt het kantoor het personeelsbestand.
Wat zijn de grootste bedrijven in Vlaanderen?
Op omzet uit de jaarrekening zijn dat Pfizer Service Company in Sint-Stevens-Woluwe (36,8 miljard dollar), Janssen Pharmaceutica in Beerse (21,8 miljard euro) en ExxonMobil Petroleum & Chemical in Antwerpen (19,9 miljard euro), volgens Bizzy. De grootste Vlaamse werkgever is Colruyt Food Retail in Halle, met 16.339 voltijdse equivalenten.
Wat is het grootste beursgenoteerde bedrijf van België?
AB InBev, met een beurswaarde van 166 miljard dollar op 22 oktober 2026. Daarna volgen UCB en KBC, elk rond 55 miljard dollar.
Zijn de grootste bedrijven in België ook echt Belgisch?
Vaak niet. Verschillende van de grootste op neergelegde omzet (Toyota Motor Europe, Pfizer Service Company, Janssen Pharmaceutica, ExxonMobil, TotalEnergies) zijn Belgische entiteiten van buitenlandse groepen. Controleer de eigendomsstructuur voor je aanneemt dat de aankoopbeslissing lokaal valt.
Bronnen
Bizzy: omzet en personeel uit de neergelegde jaarrekeningen, ranglijsten en tellingen van actieve Belgische bedrijven (geraadpleegd op 29 oktober 2026)
Statbel be.STAT: Actieve ondernemingen volgens economische activiteit en werknemersklasse (peildatum 31 december 2024)
Statbel: Jaarevolutie van de btw-plichtige ondernemingen (gepubliceerd 16 oktober 2025)
jaarrekening.be, grootste werkgevers naar personeelsbestand (boekjaar 2018), zoals overgenomen op Wikipedia
Fortune Europe 500, editie 2023 (boekjaar 2022), zoals samengebracht in de lijst van grootste bedrijven in België
Nationale Bank van België: Balanscentrale
Nationale Bank van België: jaarrekeningen in de Balanscentrale, boekjaar 2025, omzet en gemiddeld personeel in VTE (geraadpleegd op 22 oktober 2026)
companiesmarketcap.com: grootste Belgische bedrijven op beurswaarde (geraadpleegd op 22 oktober 2026)
Geschreven door Arthur Cremers bij Bizzy, dat B2B-bedrijfsdata opbouwt uit de officiële registers en die aanvult met online bronnen zoals bedrijfswebsites, nieuwssites, LinkedIn en Google Maps.